logotype

Správy

3.MSR 1:10 ETC - Zrušený

ZMOS

3.MSR 1:10 ETC, ktorý sa mal konať 2.7.2011 v Hudy Racing Aréne sa RUŠÍ. Náhradný termín bude včas oznámený.

Predseda KAMS  - I. Kalčevský

Aukcie RC RACING Slovakia

Aukcie RC RACING SlovakiaKomunitný portál RC RACING Slovakia spustil aukčný systém pre predaj a nakupovanie modelárskych potrieb nielen pre jadzov RC modelov áut. Nový systém ponúka používateľom veľa možností. Prináša tak ako prvý, ďalšiu úzko-profilovanú funkčnosť pre modelárov na internete.

Používanie Aukcií RC RACING Slovakia je pre súkromné osoby neobmedzené a bezplatné. Pre firemných inzerentov ponúkame možnosť zverejňovania ponuky cez import za cenu určenú dohovorom na niektorom z kontaktov portálu RC RACING Slovakia.

Nakupovanie a predávanie tovaru cez Aukcie RC RACING Slovakia je možné ako spôsobom dražby tovaru (keď kupujúci posielajú v čase, keď je aukcia vystavená, svoje návrhy cien pre aukciu) alebo formou okamžitého nákupu "Kúp-teraz" (keď používateľ nechce/nemôže dražiť tovar ale kúpi priamo za pevne stanovenú cenu predajcom).

Aukcie sú triedené podľa kategórii. Hlavnú časť stromu kategórii tvorí zameranie pre RC autá a ich príslušenstvo a náhradné diely. Zvyšnú časť stromu kategórii tvoria ďalšie modely a modelárske potreby, príslušenstvo. Prehľad rozdelenia hlavných kategórii je v tabuľke:


Kategórie pre RC Autá Kategórie pre ďalšie modely a modelárske potreby
 • RC Autá
 • Motor, Pohonné časti
 • Akumulátory a nabíjačky
 • Palivá, Oleje a Mazivá
 • Elektronika a ovládače
 • Podvozok, Kolesá
 • Karosérie, Farby, Laky, Lepidlá, Nálepky
 • Hry, Simulátory, Literatúra, Software
 • RC lietadlá, Vrtulníky
 • RC Lode, Člny, Ponorky
 • RC Tanky, Bojová technika
 • RC Kamióny, Motorky
 • Modely, Modelárstvo
 • Ostatné

Registrovanie do aukčného systému pozostáva z dvoch krokov. Najskôr je potrebné si vytvoriť účet na portáli RC RACING Slovakia. Špeciálne upozorňujeme na nutnosť zadať Vašu primárnu e-mailovú adresu, ktorú kontrolujete minimálne raz do týždňa. Pomocou tejto e-mailovej adresy Vám doručíme kontakt na predajcu po vyhratí aukcie. Ďalším krokom je nutnosť doplniť kontaktné údaje ku svojmu kontu v časti Aukcie. Systém Vás sám vyzve na doplnenie kontaktných údajov, keď to bude potrebné. Je nutné uviesť pravdivé a aktuálne kontaktné údaje.

Aukčný systém Aukcie RC RACING Slovakia obsahuje aj prídavné rozširujúce funkčnosti pre uľahčenie používania. Vyskúšajte napríklad funkciu "Sledovať aukciu" (Aukciu do sledovania pridáte cez ikonku grafu v detaile aukcie). Po pridaní zvolenej aukcie do sledovania, sa zaradí do zoznamu Sledovanie a pri akejkoľvek zmene Vám systém pošle informačný e-mail, napríklad o novom návrhu ceny pre aukciu, upozornenie, že aukcia čoskoro skončí a podobne. Vy tak môžete počkať tesne pred ukončením aukcie a rozhodnúť sa potom, či pridáte Váš návrh alebo nie.

Dôležitým prvkom systému Aukcie RC RACING Slovakia je súbor hodnotení kupujúcich a predajcov. Hodnotenie môže pridať kupujúci predávajúcemu a naopak iba vtedy, keď sa stal kupujúci výhercom predajcovej aukcie. Nie je teda možné len tak prideľovať hodnotenia. Takýmto spôsobom sa dokáže označiť výborný predajca alebo spoľahlivý kupujúci a naopak označiť neseriózny používateľ.

Pridávanie aukcií je jednoduché a prehľadné. Pridať môžete celkom až 5 fotografií pričom tie sú rozdelené na Hlavnú fotku a 4 prídavné. V pridaní je aj definovanie kľúčových slov (celkom 5 slov oddelených čiarkou), ktoré výrazne zvyšujú na uvedené slová schopnosť vyhľadania ponuky. Popis predávanej položky je možné formátovať podobne ako vo Worde a tiež je možné používať HTML značky. Maximálna doba trvania aukcie je obmedzená na 6 mesiacov.

Systém aukcií je navrhnutý tak, aby bol jasný na používanie. Ak by sa však vyskytla nejaká pochybnosť, určite nájdete v pravom stĺpci boxík s pomocou. Ak by ste potrebovali pomoc, kliknite si v menu na "Pomoc" a tu nájdete obsiahli zoznam otázok a odpovede na ne, ktoré vysvetľujú takmer všetky základné otázky a popisujú funkčnosť celého systému.

Portál RC RACING Slovakia Vám želá príjemné nakupovanie a úspešné predávanie. Ďakujeme za Vašu dôveru.

Projekt On Road dráhy RC Racing Slovakia

Projekt on road drahy RcRacingSlovakiaPre tých ktorý sa tejto udalosti tešia som sa rozhodol Vám ukázať zatiaľ nezverejnené dokumenty a projektovú dokumentáciu našej, vašej krytej On Road dráhy v Bratislave. Výstavba celého komplexu sa už začala. Ako ste už boli informovaný skôr na sieti FB a hlavne stránkach komunity RC Racing Slovakia, v prvej etape bude vo výstavbe krytá dráha ako aj príslušenstvo pre komfortné prevádzkovanie tejto dráhy. Každý z Vás si tam dúfam nájde to čo mu najviac vyhovuje, lebo ako sa vraví veľa ľudí veľa chuti.


Rozmery dráhy sú 23 x10 metrov. Narastajúci záujem o túto dráhu rozprúdil debaty o tom aké mierky sa budú na tejto dráhe jazdiť. Odpoveď je jednoduchá. Mierka ktorú si vy pretekáry, budúci členovia klubového zoskupenia RC Racing Slovakia, začínajúci ale aj hobby jazdci vyberiete. Nikomu nebudeme nasilu podsúvať kategórie mierky ani nič iné. Svoje názory môžete vyjadriť v diskusii pod článkom.

Podľa mňa a pokiaľ sa mýlim tak ma prosím opravte. Takáto dráha o týchto rozmeroch, s možnosťou jazdenia, trénovania nepretržite a komplexným vybavením nie je možno v okruhu 500km v okolí Bratislavy. Samozrejme nepočítam dráhy, ktoré sú postavené príležitostne na preteky. V úmysle bolo na tejto dráhe prevádzkovať jazdenie v mierkach 1:18, 1:24, 1:28. Kvôli diskusii a nápadom, ktoré vznikli som zaradil k týmto mierkam aj mierku 1:12. Tí, čo ste auta v tejto mierke videli jazdiť na pretekoch sa určíte so mnou zhodnete na tom, že tieto monoposty pri osadení výkonnou elektronikou sú ozaj riadené a veľa krát aj neriadené strely na dráhe. Vôbec nevylučujem Váš nápad zaradiť aj túto mierku medzi mierky, ktoré sa budú jazdiť na dráhe, ale určíte tam bude musieť prísť k nejakému výkonnostnému obmedzeniu. Nakoľko ja osobne nemám rád žiadne obmedzenia nechávam túto debatu tiež na Vás. Ako sa dohodne väčšina tak sa bude jazdiť. 

Súčasťou tohto článku je tiež téma vo fóre: Dráhy - N​​ávrh dr​​áhy pre mierku 1:18, 1:24, 1:28 On-Road. V tejto téme si môžete vyskúšať navrhnúť túto dráhu. Keď sa pozbiera od vás väčšie množstvo návrhov na túto dráhu, bude vytvorená anketa a dráha, ktorá bude mať u vás najväčší ohlas bude postavená. Samozrejme, že táto dráha nebude mať ten istý tvar a obtiažnosť stále. Plánujeme túto dráhu minimálne raz ročne prestavať alebo inovovať.

Čo sa týka dokumentácie, ktorú vám zverejňujeme. Ide o finálny projekt, ktorý je už vo výstavbe. Máte tam prízemie, 1nadzemné podlažie a tiež administratívnu časť 2. nadzemné podlažie.


Situácia a rozloženie na pozemku

Projekt prízemie

Projekt 1 npProjekt 2 np


Pokiaľ by sa niekomu z Vás tieto informácie zdali nedostačujúce alebo nekompletné, je tu možnosť sa k danej otázke dotazovať priamo vo fóre v príslušnej téme alebo v diskusii pod článkom.

RCChampions - Informácie zo Sveta

rcchampions.sk

Webová stránka WWW.RCCHAMPIONS.SK prešla úplnou inováciou.Bude pre vám prinášať informácie zo svetového a slovenského diania na rc scéne vo forme magazínu. Pôvodné aktivity podporujúce servis na preteky ako sú prihlášky, oznámenia o klubovom dianí sú presunuté do komunitného portálu WWW.RCRACINGSLOVAKIA.COM.

Takto vznikla pre RC automodelárov ucelená internetová služba podporujúca váš koníček. Neváhajte obracajte so svojimi nápadmi a požiadavkami na prevádzkovateľov serverov. Sú to takí istí modelári ako vy.

Joodo & Mobi

WWW.RCRACINGSLOVAKIA.COM- slovenská rc car komunita, informácie z klubov, aktuálne preteky, interaktívna komunikácia medzi členmi, podpora pre usporiadateľov(prihlášky, kalendár pretekov), fórum, komunikačné skupiny- všetko v modernom komunitnom kabáte

WWW.RCCHAMPIONS.SK - informačný magazín zo sveta a domáceho diania rc pretekania, rc techniky. Preklady článkov zo svetového diania z informačného servisu RedRC

Spomienka na Joodove začiatky

Pôvodný článok bol zverejnený na rcchampions.sk 25.februára 2006

MonsterTrucky pri Yuvente

JOODO

V sobotu po obede sa pravidelne pri Yuvente ozýva rev motorov modelov Monster Truckov.
Neodradí ich ani sychravé zimné počasie a poletujúce vločky. Čo už môže byť lepšie ako odletujúce blato a sneh od prehrabávajúcich kolies a zápach spáleného nitrometánu.

RC racing Slovakia

Portál Rc Racing Slovakia je slovenská komunitná sieť, ktorá spája všetkých nadšencov, kluby a jazdcov RC Hobby nielen na Slovensku.

RCArena.sk

RCArena je verejná skupina ľudí, ktorí majú ako svoju záľubu závodné a rekreačné jazdenie RC modelov a RC automobilov v mierkach 1:12,1:18,1:24,1:28.

 

hcracing.sk

HC racing je verejná skupina ľudí, ktorí sa venúju mierkam large scale.

 

2017  RC racing Slovakia   Templaty by globbers