logotype

Preteky

1.InterTrack Offroad Challenge, 14.5.2011

 1.InterTrack Offroad ChallengeV sobotu 14. mája sa v areáli dráhy vo Svätom Jure konal 1. pretek medzinárodného klubového seriálu InterTrack Offroad Challenge 2011 pre kategórie 1:8 IC BUGGY, TRUGGY a pre kategórie 1:8 E BUGGY a TRUGGY. V štyroch samostatných kategóriach súťažilo 48 pretekárov zo Slovenska a Čiech. Areál sa začal napĺňať už pred siedmou a od 7.30 začali na dráhe jazdiť prvé modely vo voľnom tréningu, ktorý sa ukončil o hodinu. Pretek sme oficiálne zahájili krátkou rozpravou a po deviatej sa začala kvalifikácia v dĺžke 3 kôl. Po kľudnej obedovej prestávke sa začali finálové jazdy. Okolo piatej pri konci 30 minútového finále IC BUGGY bolo jasné že nakoniec elektro kategórie budú mať odjazdené len dve finálovky, pretože silný dážď  sa rozhodol narušiť pretek a museli sme sa uspokojiť len s provizórnym vyhodnotením preteku a vyhlásením víťazov schovaní pod tribúnou.IC Buggy
ioc2011ictruggy14052011
ioc2011ebuggy14052011
ioc2011etruggy14052011
Zdroj: DirtRacing

Foto z Tatabanyi

Foto zTatabanyiV nedeľu rána sa skupina buggynárov vybrala do dolnej zeme vyskúšať Tabanyisku pretekársku dráhu. Trať bola fajnová, len to počasie. Ale radi sa tam vrátia v dobrom počasí.

Pozvánka na 1.Slovenský pohar - 28.5.2011

Spoluprácou klubov ARCT Trnava a RCteam NMnV sa pripravil seriál letných pretekov na dráhach v Trnave-Modranke a Považanoch pri Novom Meste nad Váhom. V Modranke je po poslednej úprave možné meniť tvar dráhy, tak si určite túto možnosť v niektorom z pretekov vyskúšame.


Termíny pretekov:

28.05.2011 - TT Modranka
25.06.2011 - TT Modranka
09.07.2011 - Považany
23.07.2011 - TT Modranka
24.09.2011 - TT Modranka

Attachments:
Download this file (Pravidla_leto_2011_v04.pdf)Pravidla_leto_2011_v04.pdf[Pravidlá Slovenského pohára 2011]259 kB

Zdenko Kunák získal double v 1.MSR ETC

1.MSR 1:10 ETC
V prvom kole MSR 1:10 ETC dominoval Zdenko Kunák. Získal prvenstvo v kategórii Modified aj Stock Spec 13,5.  Počasie preteku neprialo, finálové jazdy narušil dážď a tak platia výsledky z kvalifikácie.

Zdroj: MKKosice

Mibosport cup 7.5.2011

Mibosport cup 7.5.2011V sobotu 7. mája 2011 sa konal v Trnave druhý závod Mibosport cup. Dráha, na ktorej sa jazdilo bola skvelo pripravená, počasie vyšlo a tak nič nebránilo krásnemu zážitku zo závodnej soboty.

Poďte sa s nami pozrieť ako bolo na závode. Prinášame Vám fotogalériu z tohto podujatia.zdroj: RC Team Nitra

Pozvánka na MIBOSPORT CUP do Trnavy - 7.5.2011

Mibosport Cup

Tuto sobotu v Trnavě se koná druhý závod na nejhezčí dráze celého seriálu. Můžete se těšit na rovný asfalt, optimální délku dráhy pro tuto kategorii, betonové nájezdy do zatáček a nacukrovanou dráhu s velkou přilnavostí, to znamená opravdu skvělé svezení. V pátek již bude umožněn na dráze trénink.

PŘIHLÁŠKA

STARTOVNÍ LISTINA

O konkurenci nebude nouze, představí se Marek Černý, druhý v pořadí ve finále XCH v Trenčíně v kategorii Modified, který pojede jak kategorii Modified, tak i Stock zero. Na domací dráze se také vrací do závodění Oskar Malatinský, který bude spolu s Tonem Slobodem určitě na domácí dráze rychlý.

Opět budou komentovány všechny jízdy a hrát hudba mezi jednotlivými jízdami. Také bude po Petru Hanákovi losován druhý jezdec, který získá libovolný nástřik karoserie a karoserii zdarma. To vše a mnoho více si tento víkend nenechte ujít a přijeďte se podívat na dráhu, na kterou se jen tak nepodíváte spolu se ziskem bodů do závěrečného bodování. Připomínám, že 2 podvozky Tamiya, mohou získat pouze ti, kteří odjedou minimálně 4 závody seriálu v kategorii Tamiya Cup.

Zdroj: Mibosport

1.MSR 2011, 1:8 IC/E Offroad, 30.4.2011, report a výsledky

1.MSR 2011, 1:8 IC/E Offroad, 30.4.2011, report a výsledky

V sobotu 30.apríla sa v areáli dráhy vo Svätom Jure konali 1.MSR pre kategórie 1.8 IC BUGGY, TRUGGY a pre kategóriu 1:8 E BUGGY a TRUGGY. Napriek predpovediam zlého počasia sme mali krásny slnečný deň. Zúčastnilo sa 28 pretekárov, kvalifikačné jazdy začali štandardne kúsok po deviatej v plánovaných 4 kolách. Vzhľadom na počet zúčastnených, sme si mohli dovoliť dlhšiu obedňajšiu prestávku a poobede zmierniť tempo. Finálové jazdy začali okolo pol druhej prvou finálovou jazdou E kategórie. Finálovky pre E kategóriu boli 3 v dĺžke 8 minút, IC TRUGGY jazdili 20 minútové finále a IC BUGGY štandardne 30 minútové finále. Vyhodnotením preteku a vyhlásením víťazov sme pretek oficiálne ukončili o 17.00.


1.MSR 2011, 1:8 IC/E Offroad

 

 

Ránko bolo bez vetra, teplo dovoľovalo pohybovať sa už od 6.30 v pohode v tričkách, akurát slnko zostalo skryté za mrakmi. Vôbec sa nedalo predpokladať ako sa to bude vyvíjať v priebehu dňa a všetky predpovede boli naozaj veľmi teoretické. Dráha bola navlhnutá ešte z nočného dažďa ale nelepila sa, čím bolo jasné že autá budú mať v ranných jazdách lepší grip čo sa dá skvelo využiť v kvalifikáciach. Mne bolo jasné že dráha to riadne schytá, a dráha bude v určitých úsekokch riadne vytrhaná a plná jám. Nevnímam to ako tragédiu veď jazdíme offroad a správny offroad je o jamách a kopcoch ale finále bude tvrdá previerka zručností a skúseností pre nejedného pretekára. Po krátkej rozprave sme tesne po deviatej zahájili kvalifikačné jazdy, prvá skupina ktorá jazdila v tejto sezóne na upravenej dráhe boli IC BUGGY.


1.MSR 2011, 1:8 IC/E Offroad


Kvalifikácie v IC BUGGY boli už od začiatku veľmi zaujímavé, Igor Krivek "nasadil latku" dosť vysoko keď už v prvom kvalifikačnej kole zajazdil čas kola 37.806, ktorý nakoniec zlepšil v záverečnej kvalifikačnej jazde až na 37.246. V konečnom kvalifikačnom poradí bol jednoznačne lídrom, v poradí druhý bol Márk Zilinský a veľmi dobre jazdil aj Denis Kubík ktorý skončil na treťom mieste. V IC TRUGGY to bolo o niečo jednoduchšie, súťažilo len 5 pretekárov, najlepší čas kola v kvalifikáciach zajazdil Roland Feketevizi ktorý v konečnom výsledku kvalifikácií skončil na prvom mieste nasledovaný Tiborom Dobišom a Romanom Furdom. Rolimu sa podaril zajazdiť najlepší čas kola 40.824, ktorý sa stal aj najlepším časom v tejto kategórii. Smolu mal Patrick Magula, kvôli technickým problémom sa zúčastnil len jedného kvalifikačného kola jázd s celkovým počtom 6 odjazdených kôl a tým pádom podľa pravidiel nezískal ani body do celkového vyhodnotenia seriálu. V kategórii E sa to začalo v tejto sezóne pekne rozrastať, spoločne súťažilo 10 pretekárov z čoho boli 4 BUGGY a 6 TRUGGY. Od prvej kvalifikačnej jazdy dominovali v kvalifikáciach jazdci Ján Valaštiak a Milan Moravčík. Novými pretekármi tejto sezóny sú Michal Skubák a Eduard Metke - obaja truggy a Tibor Horváth pre zmenu prešiel na buggy. Stanley Mozola ostal verný REVU, síce si zlepšil časy oproti minuloročnej sezóne ale nestačilo to na získanie lepšej pozície v umiestnení.1.MSR 2011, 1:8 IC/E Offroad

Finálovky začnem reportovať od konca, po dlhšej prestávke síce s plnými bruchami z obeda sme sa rozbehli v kľudnom tempe. Prvú finálovku jazdila kategória E. Už v prvej finálovke hneď po štarte to riadne vrelo, na konci rovinky sa prví pretekári zasekli a zo štvrtého miesta sa podarilo získať vedenie Eduardovi Metkemu prenasledovaný Milanom Moravčíkom až do ôsmeho kola keď ho po dlhom skoku zradil kábel od regulátora, počet kôl mu nestačil udržať si lepšiu pozíciu a prepadol sa až na koniec tabuľky. V druhej finálovke sa mu už podarilo získať prvé miesto, naopak technický problém taktiež v ôsmom kole vyradil pre zmenu Milana Moravčíka a všetkým bolo jasné že o víťazstvo sa spomínaní pretekári budú musieť popasovať. Tichučko ale pevne sa držal v najrýchlejšej trojke Ján Valaštiak za ktorým bojovali o lepšie miesta ostatní pretekári.


 

1.MSR 2011

Po štarte tretej finálovky si však Milan nenechal ujsť príležitosť a začal bezchybne jazdiť kolo za kolom, Eduard to mal ťažšie v prvom kole sa strata držala na cca 10 sekundách ale v neskorších kolách v kolízii na rovinke a následnej strate dôležitého času už nemal priestor bojovať o víťazstvo, Milan sa mu stále vzdaľoval v bezchybnej jazde a Edo sa musel uspokojiť s pekným druhým miestom. Na treťom mieste v konečnom výsledku fináloviek skončil Ján Valaštiak s buggy. V spaľovacích truggy bojovali o vedenie Tibor Dobiš s Rolim Feketevizi. Tibor jazdil omnoho lepšie ako v kvalifikáciách, vôbec sa nedalo odhadnúť kto skončí na prvom či druhom mieste, s malým odstupom sa Tibor snažil držať vedenie čo sa mu darilo až po osemnáste kolo. V následujúcich dvoch kolách mu už nefungoval transpondér z dôvodu odtrhnutého napájania a pretek pre neho skončil s osemnástimi kolami necelých 6 minút pred koncom finále. Prvé miesto teda získal Roland Feketevizi s náskokom 4 kolá na druhého Tomáša Drličiaka, ktorého nový motor poslúchal na 100%, nestratil ani jedno kolo len mu chýbaju pretekárske skúsenosti čím veľakrát zbytočne strácal potrebné sekundy. "FURDA Pravidlo" jednoznačne preukázalo svoje opodstatnenie a strategická jazda Romana Furdu mu zabezpečila pekné bronzové miesto. Paťo Magula musel už v piatom kole finálovky odstúpiť pre technický problém, dodatočne som zistil že problém bol v uvoľnenom červíku náhonu diferenciálu čo je naozaj veľká škoda.Semifinále v IC buggy sa jazdili v počte 6 pretekárov v dvoch skupinách, dvaja najhorší pretekári z každej skupiny nepostúpia. Osudné to bolo Jakubovi Bohúňovi ktorého problémy prenasledovali už na začiatku jazdy a musel predčasne nechať auto v depe už po piatich minútach. Druhým nepostupujúcim bol Andrej Kabáč ktorému sa nevydaril dobre štart a pri zachytení výjazdu z depa, odtrhnutý tlmič mu neumožnil pokračovať v jazde. Aj keď jeho mechanik inak tiež pretekajúci Miloš Kabáč dal auto do poriadku a Andrej sa vrátil na dráhu ešte minútu pred polovicou semifinálovky a začal sa postupne približovať na predposledného Lukáša Šomodiho, celkový čas jazdy mu už nestačil na to aby postúpil do finále. Finále tvorilo 10 pretekárov ale do finálovej jazdy nakoniec nemohol nastúpiť ani dobre jazdiaci Martin Nádaský, ktorého vyradila porucha na vypínači, ktorý mu spôsoboval problémy ešte v semifinále. Finálovka bola od začiatku v rýchlom tempe, vedenie držal z prvého miesta štartujúci Igor Krivek ktorý finále aj na prvom mieste v počte 43 kôl výborne ukončil. Denís Kubík si vybojoval strieborné miesto a tretí skončíl Marcel Krivek. Márka Zilinského neposlúchal motor a skončil až na štvrtom mieste.


Buggy 1:8 IC

1msrictruggy30042011

Buggy Truggy 1:8 E

 


 

Fotogaléria

MyRCM timing výsledky 1:8 IC Buggy

MyRCM timing výsledky 1:8 IC Truggy

MyRCM timing výsledky report 1:8 E  Truggy & Buggy

 

Attachments:
Download this file (PP-MSR2011-ETRUBU-30042011.pdf)PP-MSR2011-ETRUBU-30042011.pdf[Priebežné poradie E Buggy, Truggy]32 kB
Download this file (PP-MSR2011-ICBUGGY-30042011.pdf)PP-MSR2011-ICBUGGY-30042011.pdf[Priebežné poradie IC Buggy]32 kB
Download this file (PP-MSR2011-ICTRUGGY-30042011.pdf)PP-MSR2011-ICTRUGGY-30042011.pdf[Priebežné poradie IC Truggy]30 kB

Pozvánka na 1. pretek MSR 2011 Šenkvice - 14.5.2011

Pozvánka na 1. pretek MSR 2011 Šenkvice 14.5.2011Hc racing Vás pozýva na 1.závod Majstrovstiev SR 2011.

Kategórie : LARGE SCALE buggy 1.6 a 1:5.

Miesto konania: závodná offroad trať Šenkvice


Pozvánka na 1. pretek MSR 2011 Šenkvice 14.5.2011

Foto z MSR RC24 Púchov - 30.4.2011

MSR RC24 Púchov - 30.4.2011

Dňa 30.4.2011 sa konaly v Púchove Majstrovstvá Slovenskej republiky RC24 v kategóriach :

RC 1 : 24 Expert
RC 1 : 24 Retro
RC 1 : 28 Štandart
RC 1 : 28 Open

Výsledky ako Vám prinesieme po doručení usporiadateľom preteku.


RC racing Slovakia

Portál Rc Racing Slovakia je slovenská komunitná sieť, ktorá spája všetkých nadšencov, kluby a jazdcov RC Hobby nielen na Slovensku.

RCArena.sk

RCArena je verejná skupina ľudí, ktorí majú ako svoju záľubu závodné a rekreačné jazdenie RC modelov a RC automobilov v mierkach 1:12,1:18,1:24,1:28.

 

hcracing.sk

HC racing je verejná skupina ľudí, ktorí sa venúju mierkam large scale.

 

2017  RC racing Slovakia   Templaty by globbers